barca.sk

Facebook Garden Concept Facebook Barca Nitra Instagram Instagram Barca Nitra
Košík (0) Suma: 0,00 €
Zásielkovňa
Poštovné zdarma

Jazerá

REFERENCIE

O jazerách sa dá veľa rozprávať. Od prvej myšlienky o vybudovaní jazera vo vašej záhrade až po udržiavanie veľkého koi rybníka s hodnotnými rybami. Poďme si najskôr niečo povedať o rôznych druhoch a formách jazier.

Druhy a formy jazier

Je veľa jazier mnohých druhov a veľkostí. Každé z nich ma jedinečné vlastnosti. Skôr ako začnete jazero budovať je dôležité vybrať si aký druh jazera chcete mať. Ak ste sa rozhodli aký typ jazera chcete, čo ste si vybrali? Tvar jazera často závisí od miesta vo Vašej záhrade a od okolitého prostredia, v ktorom bude Vaše jazero osadené. Pre mnoho jazier, jeho tvar nie je podstatný, ak je umožnený prietok. Vybrali ste si okrúhly tvar? Štvorcový typ? Je mnoho rôznych typov z čoho vyberať.

Vodné rastliny

Vo väčšine jazier sú vysadené vodné rastliny. Okrem koi rybníkov, pretože rastliny a koi kapre nejdú dohromady. Vodné rastliny sú veľmi dôležité pre zdravé jazero. Poriadne rastúce rastliny absorbujú živiny z vody a produkujú kyslík. Týmto spôsobom udržíte jazero zdravé a čisté. Čím je vzrast vodných rastlín väčší, tým sa viac živín z vody absorbuje.

Ryby v jazierku

Chcete tiež ryby v jazierku? Ak áno, mali by ste počítať s riadnym životným prostredím pre ryby a zdravou vodou v jazere. Koľko rým môže byť vo Vašom jazere? Vždy hovoríme: na 1 000 litrov vody max. 10 rýb do 10 cm. Väčšina rôznych druhov rýb sa dobre znáša v jednom jazere.

Stavba jazera

Jazero naozaj robí atmosféru v záhrade. Ak chcete vybudovať jazero mali by ste uvažovať o celom rade vecí. Mali by ste zvážiť druh jazera, miesto kde by malo jazero byť a náklady.

Chcete získať nejaké nápady a inšpirovať sa? V tom prípade sa stačí pozrieť na naše ilustračné jazerá.

 

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10100/1619639/O-jazerach-sa-da-vela-rozpravat

 

POBOČKA NITRA
BARCA s.r.o.
Dlhá 118
94901 Nitra

+421 0915 770 062
barcanitra@barcanitra.sk

POBOČKA ZLATÉ MORAVCE
ZRUŠENÁ

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x