barca.sk

Facebook Garden Concept Facebook Barca Nitra Instagram Instagram Barca Nitra
Košík (0) Suma: 0,00 €
Zásielkovňa
Poštovné zdarma

Cena jazera

Náklady na výstavbu jazera

Náklady na vybudovanie jazera závisia od rôznych faktorov. Typ jazera, použité materiály, použitá technológia, rastliny, ryby, rovnako ako veľkosť jazera hrajú rolu v cene jazera.

Náklady a druhy jazier

Existuje veľa druhov jazier, každé z nich má svoju cenovku. Kúpacie jazerá sú napríklad často nákladné: sú veľké, potrebujú filter, a vyžadujú pomerne dlhú údržbu. Jazerá s rybami zase potrebujú technológiu a ryby. Koi kapor môže ľahko stáť stovky eur a starostlivosť tiež vyžaduje pomerne veľké náklady. Prírodné jazero ktoré má správnu biologickú rovnováhu, nevyžaduje žiadne filtre ani čerpadlá.

Cena jazierkovej fólie

Jazierková fólia môže byť zložená z troch rôznych materiálov: PVC, HDPE a EPDM. Tieto materiály sa nelíšia len v cene, ale aj v životnosti. PVC fólia má životnosť asi 15 rokov, zatiaľ čo HDPE a EPDM majú dlhšiu životnosť. Napríklad EPDM vyše 40 rokov. PVC je teda lacnejšie ako HDPE a EPDM, avšak bude ju treba skôr vymeniť, a to vyžaduje ďalšie náklady. Okrem toho PVC fólia je v šírke 10m. Čiže ak Vaše jazero bude väčšie je potrebný spoj fólie a to zahŕňa ďalšie náklady.

Cena vopred vytvarovaného jazierka

Predtvarované jazierko je vyrobené z HDPE alebo polyesteru zosileného skleným vláknom. Tieto jazerá sú drahšie ako fóliové jazierka. Avšak môžu byť znovu použité alebo premiestnené. Inštalácia je pomerne ľahká.

Cena hlineného, betónového alebo ílového jazera

Veľké prírodné rybníky môžu byť vytvorené z hliny, betóny alebo ílu. Jedná sa o časovo náročnú a pracnú úlohu. Konštrukcie veľkých rybníkov vykonávajú špecializované firmy. Vďaka tomu sú oveľa drahšie v porovnaní s inými možnosťami.

Cena technológie v jazere

Jedna z najväčších nákladových položiek Vášho jazera je technika, ktorá môže byť použitá v jazere. Cena filtrov a čerpadiel sa môže silne líšiť. Pravdou je, čím je kúpna cena nižšia tým je väčšia spotreba elektrickej energie a tým aj náklady na energiu. To platí najmä pre koi rybníky, kde správnu techniku nemožno vypustiť. Použitie časovača na osvetlenie a fontány Vám pomôže šetriť náklady a životné prostredie.

Náklady na údržbu jazera

Ak sa staráte o jazero správne, môže to prispieť k značnému zníženiu nákladov za dlhšie obdobie. V prípade že jazero má svoju prirodzenú rovnováhu (v dôsledku správnej údržby), nie vždy je potrebné drahé čerpadlo alebo zariadenie a čistenie vody. Jazero si môžete udržiavať v dobrej kondícii pravidelnou kontrolou rastlín, čistením filtrov, odstraňovaním kalu z dna jazera.

Celkové náklady na výstavbu jazera sú závislé na celej rade faktorov, preto každé jazero je iné. Samozrejme cena bude závisieť od požadovanej veľkosti jazera. Malé jazero nie je lacnejšie len pri kúpe, ale tiež to znamená nižšie náklady v oblasti výstavby, techniky a údržby. Prosím majte na pamäti že jazero s objemom cca. 1000l môže ľahko stáť 180€. Veľké jazero pre chov koi kaprov môže stáť niekoľko desiatok tisíc EUR.

 

Pre vypracovane cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať.

POBOČKA NITRA
BARCA s.r.o.
Dlhá 118
94901 Nitra

+421 0915 770 062
barcanitra@barcanitra.sk

POBOČKA ZLATÉ MORAVCE
BARCA s.r.o.
Námestie A.Hlinku 4
953 01 Zlaté Moravce

+421 915 770 061
gardenconcept@gardenconcept.sk

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x