barca.sk

Facebook Garden Concept Facebook Barca Nitra Instagram Instagram Barca Nitra
Košík (0) Suma: 0,00 €
Zásielkovňa
Kategórie

Eleocharis acicularis - bahnička ihlovitá

Eleocharis acicularis - bahnička ihlovitáEleocharis acicularis - bahnička ihlovitá
Preprava iba kuriérom
Výrobca: Empty
Pôvodná cena: 2,40 € / txPUnitEuro
Predajná cena: 1,70 € / txPUnitEuro
Dostupné množstvo: 0

Eleocharis acicularis,je najväčším druhom používaným na vytvorenie trávnikov. Táto rastlina subtropického pásma rastie takmer v celej Európe, v severnej Afrike, v Ázii a v Severnej Amerike. U nás rastie roztrúsene. Patrí do čeľade Cyperaceae - šáchorovité.
Bahnička ihlovitá je jemná kobercovitá rastlinka dorastajúca do výšky 20 cm, má 5-6 cm dlhé a úzke listy svetlo zelenej farby. Stonka je tmavo zelená, veľmi tenká a ryhovaná. Kvitne od mája do augusta kvety hnedo-bielej farby, sú usporiadané vo vrcholovom klásku, ktorý je vajcovitý až podlhovastý, na vrchole špicatý.

Návod na pestovanie:
Je náročná na svetlo a slnko. Potrebuje mäkšie vodu a substrát bohatý na živiny. Rastlinu je vhodné udržiavať strihom, podporuje to zahusťovanie porastu.
Bahnička ihlovitá je vhodná na vytváranie trávnikov pri dnu v akváriách alebo menších jazierkach, môže plávať aj na hladine vody v hĺbke 50-80 cm. Pri správnej starostlivosti nemá tendenciu sa vytrhávať od dna a dobre sa kombinuje s inými nízkymi druhy rastlín. Vysádzame ju v skupinách do prednej časti akvárií.POBOČKA NITRA
BARCA s.r.o.
Dlhá 118
94901 Nitra

+421 0915 770 062
barcanitra@barcanitra.sk

POBOČKA ZLATÉ MORAVCE
BARCA s.r.o.
Námestie A.Hlinku 4
953 01 Zlaté Moravce

+421 915 770 061
gardenconcept@gardenconcept.sk

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x